Bolu İş İlanları

Bolu Açık İş Fırsatları

Ekonomisinin % 37,7’si tarım, %21,6’sı Sanayi, %40,7’si ise genel Hizmetlerden oluşan Bolu’da 1987-2000 yıllarında ortalama %3,9 ‘luk büyüme gerçekleşmiştir. %64 orman ile kaplı olan Bolu’da Çayır, Mera, Tarım alanı, Tarla arazisi bulunmaktadır.

Bunun yanında hayvancılığın da geliştiği Bolu’da Kanatlı hayvan yetiştiriciliği ön plana çıkmıştır. Broiler piliç, yumurtacı tavuk ve hindi yetiştiriciliği bunlar arasında yer almaktadır. Bununla birlikte küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği de önemli oranda mevcuttur. Ormanların bol olması münasebeti ile Arıcılık ta gelişmiş olup Arıcılık sektörü ile ilgili 475 işletme , 21000 kovan, yıllık 203 ton bal üretimi gerçekleşmektedir.

Bolu’da İşkur onaylı iş bulmak için ne yapmalıyım?

Siz de Bolu’da iş arıyorum diyorsanız ve Bolu’da iş bulmak için ne yapmalıyım? Diyenlerdenseniz sizlere Bolu’da açık iş ilanları ile ilgili ve Bolu iş ilanı ile ilgili güncel bilgilerden bahsetmek istiyoruz. Öncelikle Ekonomisi tarıma dayalı olan Bolu’da yapılabilecek en kolay iş, nitelik ve becerileriniz oranında Tarım sektöründe istihdam edilmek olmaktadır. Mevsimlik fındık işçiliği bu ilimizde çok popüler olduğundan bu alanda da kendinizi değerlendirmeniz mümkün olabilir. Bir diğer iş sektörü ise arıcılık. Yıllık 203 ton bal üretimi gerçekleşen Bolu’da bu sektörde kendinize iş bulmanız da mümkündür.

Türkiye’nin 8.276 km2 ile yüzölçümü olarak %1 lik bölümünü kapsayan, coğrafi olarak Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz bölümünde yer alan, ortalama rakım 1000 metre, ilçe rakımı ise 725 metre olan ilimizdir. Batısında Düzce ve Sakarya, güneybatısında Bilecik ve Eskişehir, Güneyinde Ankara, doğusunda Çankırı, Kuzeyinde Zonguldak, Kuzey doğusunda Karabük illeri yer almaktadır. Nüfusu 283.000+’in üzerinde olan Bolu’nun hakim bitki örtüsü ile ormanlardır. Bolu iş ilanı ile ilgili aramalarınızda cvbenim.com’u kullanabilirsiniz.

Daha Fazla
Çerezler ile toplanan kişisel verileriniz, Çerez Politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde kullanılacaktır. Kapat