CV ÖRNEKLERİ

Cv Nedir?

-Latincede “Hayatın Yönü” anlamına gelen “Curriculum Vitae” kelimesinin kısaltılmış şeklidir. CV kelimesi günümüzde özgeçmiş kelimesi ile birlikte sıkça kullanılan bir kelimedir.

Bu aşamada kısa cv diye de bildiğimiz “Hazır Cv” şablonlarından faydalanabileceğimiz gibi, online cv Ya da Cv Video gibi cv örneklerinden de faydalanabiliriz.

Cv Benim’de başlıca cv örnekleri şu şekildedir:

- Cv Video ( Konuşan Cv )
- Kısa Cv ( Bildiğimiz normal özgeçmiş )

Bunlarla beraber Android ve İos kullanıcıları için mobil olarak kullanabilecekleri app yazılımları olan Cv Oluştur yan uygulaması da mevcuttur...

Cv hazırlarken şu maddeler özgeçmişte mutlaka bulunmalıdır:

- Kişisel Bilgiler,
- Kariyer Hedefi,
- Eğitim Bilgileri,
- İş veya Staj Deneyimi,
- Beceriler,
- Hobiler,
- Eğitimler ve Sertifikalar,
- Referanslar,

Sen de aşağıdaki cv örneklerini inceleyerek yukarıdaki maddelere göre kendi özgeçmişini oluşturabilirsin.

Özgeçmiş oluştururken kullanılan "Times New Roman" veya "Arial" gibi standart yazıtipleri kullanılmalıdır ve yazını 11 veya 12 punto ile yazılmalıdır.

Kişisel Bilgiler:

Cv sana ait olduğu için burada kendi kişisel bilgilerini vermelisin. Ad, soyad, doğum tarihi ve yeri, uyruk, medeni hali bilgisi gibi...

Eğitim Bilgileri:

Okuduğun veya okumakta olduğun okul ve bölümün bilgisi, eğitimin süresi, mezuniyet tarihin gibi bilgiler yer almalıdır.

Kurs/Seminer bilgileri:

Bugüne kadar katıldığın ve şuan katılmakta olduğun kurs veya seminerler hakkında bilgiler olmalıdır.

İlgi Alanları ve Hobiler:

Burası da yine seninle ilgili olup yapmaktan hoşlandığın etkinliklerin bilgisi bulunmalıdır.

Referanslar:

Referanslar bölümüne size referans verebilecek kişilerin kısa bilgi ve iletişim bilgileri bulunmalıdır.

Hazırlanan başarılı bir cv veya özgeçmiş doğru ve yeterli bilgilerden oluşmalıdır.

CV Örneği

Kurumsal firmalar iş başvurularında CV örneği istemektedir. Bunun sebebi ise CV Örneklerinde adayla ilgili bilgilerin tek bir yerde toplanarak incelenmesinin kolay olması ve aday hakkında çok fazla bilgi içermesinden kaynaklanmaktadır. CV örnekleri incelenerek adayın iş ile eşleştirilmesi sağlanmakta ve mevcut iş için ne kadar uygun olup olmadığı belirlenmektedir. Aday iş için uygun yeteneklere sahipse firma tarafından aday ile iletişime geçilerek mülakat davetinde bulunulmaktadır.

CV Örnekleri Ne İşe Yarar

CV Örnekleri adayın ilgili firma tarafından tanınmasına yardımcı olmaktadır. Aday ile ilgili eğitim, iş deneyimi, bilgisayar becerisi gibi pek çok alanda bilgiler vererek firmaya adayı tanıtan formlar olarak ifade edilebilir. İlgili firmada iş ve adayın yeterliliğini değerlendirerek bir çıkarım da bulunur.

CV Hazırlama Teknikleri

CV Hazırlamak için pek çok yöntem kullanılabilir. Hangi yöntemi kullanacağınızı ise temelde iki faktör belirlemektedir. Bunlardan ilki firmanın bulunduğu sektör, diğeri ise adayın uzmanlık alanıdır. CV hazırlama tekniği adayın kendini firmaya en iyi şekilde aktarabilmesini sağlamalıdır. CV hazırlanırken dikkat edilmesi gereken kurallar atlanmamalı, aday hakkında olumlu bir izlenim bırakacak CV hazırlanmalıdır.

Genellikle tablo halinde hazırlanan CV Örnekleri adayın tanınmasında özet bir form niteliği taşımaktadır. Çeşitli satır ve sütunlar yardımıyla aday ilgili alanlara gerekli bilgileri yazarak CV oluşturmaktadır. CV hazırlarken unutulmaması gereken bir diğer nokta ise CV karmakarışık olmamalı, bakıldığı anda neyin nerede olduğu açıkça belli olmalıdır.

CV Hazırlamak İçin

CV hazırlamak için birçok yöntemi kullanabilirsiniz. Yaygın olarak kullanılan yöntem boş CV örneğidir. Boş CV örneği hazır şablon olarak bulunmaktadır ve ilgili alanların doldurulmasıyla CV hazırlanması tamamlanır. Hazır CV örnekleri olarak ifade edilebilecek bir diğer unsur ise daha önce başkaları tarafından hazırlanmış ve ilgili firmalara sunulmuş CV örneklerini kapsamaktadır. Hazır CV örnekleri üzerinde CV Hazırlayan adayın bilgileri bulunabilir, yada boş CV örneği olarak yayınlanmış olabilir.

Boş CV Örnekleri

Boş CV örnekleri CV hazırlama teknikleri arasında en çok kullanılanlar arasında yer almaktadır. Hazır şablon olarak bulunan boş CV örnekleri adayın kendine ait bilgileri kolayca doldurması ile tamamlanabilmektedir.

Hazır CV Örnekleri

Hazır CV örnekleri aynı boş CV örneklerinde olduğu gibi önceden hazırlanmış formlardan oluşmaktadır. Aday hazır CV örneklerine kendi ile ilgili bilgileri girerek ilgili firmaya teslim edebilir.

Başarılı CV Örneği

Başarılı CV örneği hazırlanması anlamında herhangi bir kusur barındırmayan CV’ler için kullanılan bir terimdir. CV üzerinde adayı tanıtacak birçok bilginin açık ve net ifadelerle yer verilmesi firma tarafından adayın kolayca anlaşılabilmesini sağlayacaktır. CV örneği üzerinde kullanılan üslup resmi üslup olarak belirlenmeli ve iş ciddiyetine uygun olarak hazırlanmalıdır.

Şimdi
Cvbenim’in farklıyla
kariyerinin en etkili dönemine
girmeye hazır mısın?
O zaman başlayalım.

Üyeliğin varsa giriş yapabilirsin. Yada tek adımda yeni üyelik oluşturabilirsin.

Giriş YapYeni Üyelik Oluştur

Çerezler ile toplanan kişisel verileriniz, Çerez Politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde kullanılacaktır. Kapat