Tunceli İş İlanları

Tunceli Açık İş Fırsatları

Ülkemizin başlıca metropol şehirleri hariç iç Anadolu ve diğer coğrafi bölgelerimizde olduğu gibi Doğu Anadolu bölgesinin Yukarı Fırat bölümünde kalan Tunceli’de de ekonomik faaliyetler faal nüfusun % 80’inin de katılımı ile tarım ve hayvancılık sektörüne dayanmaktadır.

En çok yetiştirilen tarım ürünü buğday olmasına rağmen miktarı genel anlamda azdır. Bunun haricinde şekerpancarı, arpa, fasulye ve az miktarda pamuk yetiştirilmektedir. Tarımdan sonra gelen ekonomik kaynak ise hayvancılık olarak gösterilmektedir. Temel geçim kaynağını oluşturan hayvancılık için besi hayvancılığı maalesef gelişmemiştir. Mera hayvancılığının yaygın olarak gerçekleştirildiği Tunceli’de sığır, kıl keçisi ve koyun beslenmektedir. Ayrıca arıcılık gelişmiştir.

Tunceli’de İş bulmak için ne yapmalıyım?

Tunceli’de işkur onaylı iş arıyorum diyorsanız ve Tunceli’de iş bulmak için ne yapmalıyım diyorsanız sizler için özel olarak Cv Benim uzman ekibi tarafından hazırlanan Tunceli açık iş ilanları sayfasını ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Tunceli iş ilanı ile ilgili pek çok kategoride birbirinden değerli ve doğru iş ilanları bulunmakta ve iş ilanlarına birkaç dakika içinde başvuru gerçekleştirilebilmekte, yapılan başvurular ilan sahipleri tarafından kontrol edilerek anında aranan kriterde personel alımı sağlanmaktadır.

Ülkemizin coğrafi olarak Doğu Anadolu bölgesinin Yukarı Fırat bölümünde bulunan Tunceli, 86.000+ ‘in üzerinde nüfusu, 914 metre deniz seviyesinden yüksekliği ile Doğu Anadolu bölgesine has diğer iller ile aynı özellikleri sergilemektedir. Kuzeyinde ve Batısında Munzur dağları ile Karasu ırmağı, doğusunda Bingöl Dağları ve peri suyu, güneyinde ise Keban Baraj gölü ile çevrilmektedir. Doğu Anadolu’nun pek çok şehrinde olduğu gibi bu bölgede de tarih boyunca pek çok uygarlıklar yaşamış olduğundan farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bir ilimizdir. Tunceli iş ilanı ile ilgili detaylı bilgilere cvbenim’den erişebilirsiniz.

Daha Fazla
Çerezler ile toplanan kişisel verileriniz, Çerez Politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde kullanılacaktır. Kapat