Trabzon İş İlanları

Trabzon Açık İş Fırsatları

Trabzon ilinin ekonomik kaynakları yüzölçümüne göre kısıtlı olmasından dolayı nüfusunun% 75’i tarım faaliyetleri ile uğraşırken diğer faaliyet alanları ise hayvancılık, avcılık, ormancılık ve balıkçılıktır.

Bölgede yaklaşık kırk milyon civarında fındık ağacı bulunmaktadır. Fındıktan sonra armut, kiraz ve turunçgiller oldukça fazla bulunur. Bol yağış alması sebebi ile hayvancılığa çok elverişli olan Trabzon’da bitki örtüsü gür otlarla kaplıdır. Bundan dolayı sığır, koyun, kümes ayvanları ve kıl keçisi çokça beslenmektedir. Yaylarında ise arıcılık çok popülerdir.

Trabzon’da İşkur Onaylı İş bulmak için ne yapmalıyım?

İş arıyorum diyorsanız ve Trabzon’da iş bulmak için ne yapmalıyım? Sorusunu soruyorsanız sizin için birkaç alternatif Trabzon iş ilanı ve tavsiyesinde bulunabiliriz.

Öncelikle yapılacak işler arasında nüfusun %75’i kapsayan tarım sektöründe bir iş bulmanız çok kolay olacaktır. Şöyle ki; senenin Temmuz – Eylül dönemlerinde Doğu ve Güneydoğu bölgelerinden mevsimlik gelen işçilerin bile fındık toplamak üzere istihdam edildiği Trabzon’da sizin de iş bulmanız çok kolay olacaktır. Yine bitki örtüsü ve bol yağış alması nedeniyle hayvancılığın gelişmiş olduğu Trabzon’da hayvancılık alanında çalışmakta başka bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

Çok meşhur olan balığı ve balık avcılığı işi ise başka bir meslek alandır. Bu sektörlerden Trabzon’da iş arıyorum diyenler kendi bilgi, beceri, yetenek ve tecrübeleri nispetinde faydalanabilir ve aile bütçelerine katkı sağlayabilirler.

Trabzon, Karadeniz sahili ile Zigana dağları arasında yer alan, yüzölçümü bakımından az bir alan kaplamasına rağmen, batısında Giresun, doğusunda Rize olan şirin ve güzel bir ilimizdir. Türkiye’nin en kalabalık yirmi dokuzuncu şehri olan Trabzon’un 2016 yılı nüfus sayımına göre nüfusu 779.379’dur. Trabzon iş ilanı ile ilgili her türlü aramanızı Cvbenim ile gerçekleştirebilirsiniz.

Daha Fazla
Çerezler ile toplanan kişisel verileriniz, Çerez Politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde kullanılacaktır. Kapat