Mardin İş İlanları

Mardin Açık İş Fırsatları

Mardin’in geleneksel ekonomisinin yapı taşlarını Güneydoğu Anadolu’daki çoğu ilde olduğu gibi tarım, çiftçilik ve hayvancılık alanları oluşturmaktadır. Suriye sınırındaki tarıma elverişli olan arazilerin mayınlı olması dolayısı ile bu bölgeden ekonomiye olumlu bir katkı sağlanamamaktadır. Tarımdan sonraki en önemli sektör ise devlet hizmetleri dir.

Kişi başına düşen GSYH 983 dolar dır. Mardin’de Mardin Serbest Bölgesi, Mardin Organize Sanayi Bölgesi adlarında sanayi bölgeleri bulunmakla birlikte bölgenin en gözde projesi GAP tamamlanamadığı için tarıma dayalı sanayi maalesef gelişememiştir. Bunun yanında Mardin’de kültür, inanç turizmi Mardin ekonomisine az da olsa katkı sağlamaktadır.

Mardin’de İşkur Onaylı iş ilanı bulmak için ne yapmalıyım?

Medeniyetler beşiği, mezapotamya olarak adlandırılan Mardin’de iş arıyorum diyorsanız ve Mardin’de iş bulmak için ne yapmalıyım diye sürekli bir arayış içinde iseniz sizlere Mardin’de iş ilanları ile ilgili birkaç bilgiden bahsetmek istiyoruz.

Öncelikle yapacağınız iş ne olursa olsun, severek, içinize sinerek yapacağınız bir iş hem kişisel becerilerinizi ön plana çıkaracağından hem de kendinize olan özgüveninizi tazeleyeceğinden yeni bir iş ararken bakacağınız ilk kriter olmalıdır. Bir diğer kriter ise Mardin’de iş arıyorum dedikten sonra yılmadan ve bıkmadan yapacağınız iş için sabırla girişimde bulunmak olacaktır.

Mardin, yurdumuzun Güneydoğu Anadolu bölgesinin Dicle bölümünde yer alan bir ilimizdir. Suriye ile sınır komşusu olması sınır ticaretinin gelişmesine sebep olmuştur. Son birkaç yıldır Suriye’de yaşanan olumsuz durumlar karşısında şehir kendi kabuğuna çekilmiş, kendi ekonomisini kendi iç istihdam gücüyle oluşturma çabasına girmiştir. Son nüfus sayımına göre nüfusu 800.000+ ‘in üzerinde olan Mardin, Güneydoğunun şiirsel kentlerinden biri olmakla birlikte farklı dini inanışlara ev sahipliği yaptığından dolayı medeniyetler beşiği olarak anılmaktadır. Mardin iş ilanları ile ilgili aramalarınızda Cv benim sitesini kullanabilirsiniz.

Daha Fazla
Çerezler ile toplanan kişisel verileriniz, Çerez Politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde kullanılacaktır. Kapat