Kırıkkale İş İlanları

Kırıkkale Açık İş Fırsatları

2003 yılında gerçekleştirilen İllerin sosyo – ekonomik gelişmişlik sıralaması çalışmalarına göre Kırıkkale, 81 ilimiz arasından gelişmişlik oranına göre 33. Sırada yerini almıştır.

Genel olarak özel sektördeki yatırımların az olması göze çarpmakla birlikte, şehir merkezinde bulunan kamu tesisleri şehir merkezine sanayi şehri görünümü kazandırmıştır. İlçelerinde ise tarıma dayalı bir ekonomik durum söz konusudur. Kırıkkale kamu ağırlıklı bir sanayi şehri olmakla birlikte, bünyesinde bulundurduğu başlıca kamu kuruluşları ; MKEK fabrikaları, Tüpraş rafinerisi ‘ dir. Bu oluşumla birlikte bir işçi ve memur şehri statüsünde olan Kırşehir’de ücretler ile bağlantılı olarak ticari yaşam da etkilenmektedir.

Kırıkkale’de İş bulmak için ne yapmalıyım?

Öncelikle Kırıkkale’de işkur onaylı iş arıyorum diyorsanız yapmanız gereken nitelikleriniz doğrultusunda bir iş tercih etmek olmalıdır. Devlet kamu kuruluşlarının ağırlıkta olduğu bir ilimiz olan Kırşehir’de iş bulmak için ne yapmalıyım diyorsanız bir diğer tavsiyemiz ise her dönem KPSS sınavlarına çalışarak ve hakkını vererek girmeniz, ve puanınızı mümkün olduğunca üst seviyelerde tutarak Kırşehir’de kamu sektöründe istihdam için kendinize şans vermeniz olacaktır. Bir diğer iş sektörü ise tarımcılık olan Kırşehir’de bir diğer yapılabilecek iş ise tarım sektöründe çalışmak olacaktır. Hangi işi yaparsanız yapın eğer işinizi severek ve isteyerek yaparsanız o sizin için iş değil, hem eğlendiğiniz hem de para kazandığınız bir meslek olur.

Kırıkkale ismini 3 kilometre kuzeyinde bulunan Kırıkköyü ile şehir merkezindeki Kaletepe’nin kısaltılmasından alan, ülkemizin iç Anadolu bölgesinde yer alan, Şimdiki adı ile Kırıkkale, Osmanlı belgelerinde ise Kırıkkal’a olarak bilinmektedir. Orta Kızılırmak bölümünde yer alan Kırıkkale doğusunda Çorum, Yozgat, güneyinde, Kırşehir, Batısında Ankara, Kuzeyinde ise Çankırı ile komşudur. Kırıkkale iş ilanı ile ilgili her türlü aramanızda güncel ve güvenilir bilgilere cvbenim.com’dan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla
Çerezler ile toplanan kişisel verileriniz, Çerez Politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde kullanılacaktır. Kapat