Kilis İş İlanları

Kilis Açık İş Fırsatları

Kilisin ekonomisinde en önemli faktör bağcılık ve zeytinciliktir. Tarıma elverişli arazileri bulunan Kilis’in kırsal kesimlerinde insanların çoğu yaşamlarını ve geçimlerini tarıma dayalı olarak sağlamaktadır. Yüzölçümü 1428 kilometrekare olan Kilis’i içinden geçen birden fazla çay sayesinde tarım arazileri yeterince sulanabilmektedir.

Kilis’te İş bulmak için ne yapmalıyım?

Siz de Kilis’te işkur onaylı iş arıyorum diyorsanız ve Kilis’te iş bulmak için ne yapmalıyım diyorsanız öncelikle yapmanız gereken kişisel bilgi, birikim, tecrübe ve eğitim olanaklarınızın el verdiği sektörlere yönelmeniz faydanıza olacaktır. Bunun yanında tarıma elverişli toprakları bol miktarda bulunan, fakat tarım sanayi gelişmeyen Kilis’te tarım sektöründe istihdam edilmek mümkündür. Her birey ekonomik olarak güçlü olabilmek için bir iş sahibi olmalı, çalışıyor olmalıdır.

Çalışmak hayatı idame ettirmenin başlıca kuralıdır. Temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek, ailesini geçindirebilmek, ev ekonomisine, bütçesine katkıda bulunabilmek için insanlar sürekli iş arayışındadırlar. Önemli olan bir işi bulduktan sonra o işte uzun süreler istikrarlı bir şekilde çalışmak ve biriktirdiği bilgi ve birikimle aynı iş yerinde farklı pozisyonlarda ve sürekli yükselerek görev alabilmektir.

Akdeniz bölgemizin Güneydoğu Anadolu bölümünde yer alan, doğu, batı ve güneyinde Gaziantep, Güneyinde ise Suriye sınırı bulunan, Gaziantep ilimize 58 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Suriye sınırına, Gaziantep’ten daha yakın olan Kilis Suriye sınırına ise 10 kilometre uzaklıktadır. Kilis’ten sonra Azez şehrinden geçildikten sonra Suriye’nin Halep şehrine ulaşılmaktadır. Kilis il merkezi Resul Osman dağı eteklerine kurulu olup güneyine inildikçe düz araziler bulunmaktadır. 10 Haziran 1995’te Yalova ve Karabük ile birlikte il olan Kilis’in plakası 79, Nüfusu ise 80.000+’in üzerindedir. Genellikle kıraç arazilerden oluşan bu dağların etekleri ve üst bölgelerinde tarıma uygun araziler mevcuttur. Kilis iş ilanı ile ilgili aramalarınızda cvbenim’den faydalanabilirsiniz.

Daha Fazla
Çerezler ile toplanan kişisel verileriniz, Çerez Politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde kullanılacaktır. Kapat