Karabük İş İlanları

Karabük Açık İş Fırsatları

Küçük bir yerleşim yerinden, süratle büyüyen, sanayileşen ve eş zamanlı olarak kentleşme evresi geçiren Karabük’te sosyal hayatta bu gelişme ile eş zamanlı olarak şekillenmiş ve gelişmiştir.

Sanayileşmenin oluşturduğu işçi aileleri, şehirde sosyal hayatı belirleyen temel neden olmuştur. Demir ticareti, nakliyecilik ve orman işleri alanlarında müthiş istihdam sahaları bulunmakta olan Karabük’te yoğun iş istihdamı olduğundan Türkiye’nin ilk toplu konut projesi olan 5000 evler işçi kooperatifi kurularak karşılanmaya çalışılmıştır.

Karabük’te iş bulmak için ne yapmalıyım?

Siz de; Karabük’te işkur onaylı iş arıyorum , Karabük’te iş bulmak için ne yapmalıyım diyorsanız Sanayileşme alanında çığır açan Karabük’te iş ilanları ile ilgili cvbenim sitesinden ayrıntılı bilgi almanız mümkündür. Karabük bir çok alanda ekonomik anlamda faaliyette olan bir ilimiz olması nedeni ile Karabük’te iş arıyorum diyenler genellikle 1937’de temelleri atılan ve halen aktif olarak çalışmaya ve bir çok aileye istihdam sağlamaya devam eden Karabük Demir Çelik fabrikasında yeteneklerine özel iş bulmaları mümkündür. Tamamen bir işçi kenti olan Karabük’te iş bulmak için ne yapmalıyım diyenler için bir diğer tavsiyemiz ise Orman işleri alanında çok fazla kaynak olmasından dolayı Ormancılık alanı olacaktır.

1937 yılına kadar, Safranbolu’ya bağlı olan Öğlebeli Köyü’nün 13 hanelik bir mahallesi olan Karabük, 1935 yılında Ankara – Zonguldak demiryolunun üzerinde yer almaktadır. Demiryolu ile taşıma imkânının var olması ve kömür yataklarına olan yakınlığı nedeni ile 3 Nisan 1937 de Atatürk’ün talimatıyla Karabük Demir Çelik fabrikasının temelleri atılmıştır. 6 Haziran 1995’te Ovacık, Eskipazar, Eflani, Safranbolu ve Yenice ilçelerinin birleşmesiyle Türkiye’nin 78. ili olmuştur. Karabük’te iş arıyorum diyorsanız, Karabük iş ilanı kategorisinde her gün yeni ve güncel bilgilerin paylaşıldığı cvbenim.com’u takip edebilirsiniz.

Daha Fazla
Çerezler ile toplanan kişisel verileriniz, Çerez Politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde kullanılacaktır. Kapat