Hakkari İş İlanları

Hakkari Açık İş Fırsatları

Geçim kaynaklarının en başında İran ve Irak ile sınıra yakın komşu olduğu için sınır ticareti gelen Hakkari’de ekonomik olarak ikinci sırada hayvancılık gelmektedir. Zaman zaman gelişen silahlı çatışmalar sonrasında sınır ticareti gittikçe sekteye uğrayan Hakkari’de bu yüzden işsizlik te hat safhadadır.

En az gelişmiş illerimizden biri olan Hakkari’nin faal nüfusunun % 90’ ı tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. İklimin çok sert ve arazilerinin de engebeli olması Hakkari’de tarım faaliyetlerinin de tam anlamıyla yapılamamasının başlıca nedenleri arasında gösterilmektedir.

Hakkari’de İş bulmak için ne yapmalıyım?

Hakkari’de işkur onaylı iş arıyorum diyorsanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız sizler için bu makalemizde derlediğimiz Hakkari’de iş bulmak için ne yapmalıyım diyenlere özel hazırlanan cvbenim sayfasında bulabilirsiniz. Her ne olursa olsun iş arama süreci sabır ve metanet gerektiren bir süreçtir. Çok can sıkıcı olmakla birlikte vazgeçmeye çok müsaittir. Unutmayın hayattaki her olayda kaybetmek vazgeçtiğiniz an başlamaktadır. Her ne yapıyorsanız yapın vazgeçtiğinizde kaybedersiniz. Bu yeni bir iş başvurusu aşamasında da geçerli olan temel bir kaidedir. Eğer iş bulma ve arama sürecinin zahmetleri sizi yorduysa, inadına üstüne gittiğiniz durumda başarıyı yakalayıp iş sahibi olmanıza belki bir adım kalmıştır. Ama vazgeçerseniz kaybedersiniz.

Yüzölçümü 9521 kilometre kare olan, nüfusu 256.000+ kişi olan Hakkari, yurdumuzun Doğu Anadolu bölgesinde olan bir ilidir. Doğu bölgesinde İran, güneyinde Irak ile komşu olan Hakkari’nin, batısında Şırnak, kuzeyinde ise Van illeri bulunmaktadır. Dört ilçesi bulunan Hakkari’nin en yüksek bölgesi 4150 metreye ulaşan yüksekliği ile Cido dağıdır. Hakkari iş ilanı ile ilgili en geniş ve en kapsamlı ilan sayfası olan cvbenim.com’u sık kullanılanlarınıza eklemenizi güncel haberleri kaçırmamanız adına tavsiye etmekteyiz.

Daha Fazla
Çerezler ile toplanan kişisel verileriniz, Çerez Politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde kullanılacaktır. Kapat