Gümüşhane İş İlanları

Gümüşhane Açık İş Fırsatları

Kuzey Anadolu dağları içinde yer alan Gümüşhane’nin toprakları çok engebeli olmasından dolayı ekilebilir arazı oranı ancak 1 / 4 ‘tür. Buna rağmen ekonomisi büyük çapta tarıma dayanan Gümüşhane gelişmişlik anlamında 66. Sırada yer almaktadır.

Tarıma uygun vadileri az olan Gümüşhane’de en çok Kelkit ve Şiran ilçelerinin ovalarında tahıl ekilmektedir. Bu bağlamda tarım sektöründe kariyer yapmak isteyenler için iş imkanları mevcuttur. Meralar çok geniş yer kapladığından hayvancılık her geçen gün gelişmektedir. Yüzölçümünün % 20’den fazlası orman ve fundalık olan Gümüşhane’de ormancılık da gelişmiştir. Maden bakımından çok zengin olan il ismini de Gümüş madeninden almıştır. Sanayi bakımından az gelişmesinin yanı sıra 300 den az olan iş yerlerinde kısıtlı işçi çalıştırılmaktadır.

Gümüşhane’de iş bulmak için ne yapmalıyım?

Siz de Gümüşhane’de İşkur onaylı iş arıyorum diyorsanız ve Gümüşhane’de iş bulmak için ne yapmalıyım diyorsanız yapmanız gereken sabır ve metanet gereken iş arama sürecini gerekliliklerini yerine getirerek yani gayet sabırlı bir şekilde atlatmak olacaktır. Her başvuru bir stres oluşturmakla birlikte bu stresin vücut sağlığına verdiği olumsuz negatif durumu ortadan kaldırmak maksadı ile kendinizi motive etmeniz önem arz etmektedir. Her şeyden önce insanların temel ihtiyaçlarını ( barınma, giyinme, ) karşılayabilmek için düzenli bir işe ihtiyaçları vardır. En fazla iş ilanı gelen pozisyonların başında şoför, garson ve aşçı gibi iş dalları gelmektedir.

Doğu Karadeniz bölgemizde yer alan, Doğusunda Bayburt, Batısında Giresun, Kuzeyinde Trabzon ve Güneyinde Erzincan ile komşu olan bir ilimiz olan Gümüşhane’nin Antik çağdaki anılan ismi ise Gümüş Kenti’dir. Başka bir kaynağa göre Kanuni Sultan Süleyman Han Hazretleri İran seferine giderken Gümüşhane’ye rastlamış, bu bölgede gümüş madenlerinin bol olduğu gerekçesiyle Gümüşhane adını vermiş olduğu söylenmektedir. Gümüşhane iş ilanı ile ilgili en güncel ve en özgün iş ilanı bilgilerine CvBenim sitesinden ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla
Çerezler ile toplanan kişisel verileriniz, Çerez Politikamızda belirtilen amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde kullanılacaktır. Kapat