Ardahan İş İlanları

Ardahan Açık İş Fırsatları

Ekonomisi hayvancılık ve tarım üzerine kurulu olan Ardahan’da sanayi ve turizm sektörü maalesef fazla gelişememiştir. Geniş meralarda ve çayırlarda bulunan bolca bitki örtüsü ile hayvancılığın gelişmesi paralel olarak gelişmiştir.

En fazla koyun ve sığır beslenen Ardahan’da mor ve ak karaman sığır yetiştiriciliği de yüksek ve verimli olmaktadır. Bununla beraber arıcılık da son derece gelişmiştir. Sert geçen kış mevsimi ve elverişsiz tarıma müsait alanlar nedeni ile tarla tarımı maalesef olumsuz sonuç almaktadır. Genellikle akarsu boylarında buğday, çavdar, arpa yetişmektedir. Sanayisi pek gelişmemiş olan Ardahan’da hayvancılık ile ilgili süt toplama merkezleri, küçük ölçekli mandıralar bulunmaktadır. Hayvan besiciliği ve hayvan ürünleri yapımında en büyük sanayi kuruluşu olan Karset kurulmuştur.

Ardahan’da İşkur Onaylı İş bulmak için ne yapmalıyım?

İş arıyorum diyorsunuz ve nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Gerçekten günümüzde iş bulmak oldukça meşakatli ve zor bir süreçtir. Özellikle kırsal kesimde kalan küçük nüfuslu illerimiz için bu süreç daha da zahmetli bir süreç haline gelmektedir. Siz de Ardahan’da iş bulmak için ne yapmalıyım diyorsanız sizler için özel hazırlanan Cv Benim Ardahan iş ilanı sayfasını inceleyebilir, kendiniz için birbirinden farklı kategoride iş ilanına başvurabilirsiniz.

Yurdumuzun Doğu Anadolu bölgesi ile Karadeniz bölgesi arasında Kafkaslar üzerine kurulmuş olan, 27 Mayıs 1992 tarihinde Kars ilinden ayrılarak Ülkemizin 75. İli olan Ardahan 41.000+ ‘in üzerinde nüfusu ile Tunceli, Bayburt ve Gümüşhane’den sonra ülkemizin en küçük şehir merkezidir. Karadeniz’e komşu olan Ardahan bölge itibariyle soğuk iklime sahip olması ve işsizlik oranları nedeni ile çevre illere ve merkezi illere çok göç vermiştir. Ardahan iş ilanı ile ilgili her türlü güncel ilan bilgisine cvbenim’den ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla